понеділок, 18 липня 2022 р.

Міжнародний день торта

 

20 липня відзначається молоде свято - Міжнародний День Торта, який присвячений дружбі та миру в усьому світі. Предметом об'єднання стали солодощі, тому девіз свята - «I cake you», що означає "Я прийду до тебе з тортом".  Як можна встояти й не відсвяткувати цю подію, навіть якщо ти не любиш солодке? Міжнародний день торта - свято молоде, але вже досить популярне. Щорічно зростає кількість країн, які беруть участь у цій солодкій традиції. Вперше на міжнародному рівні День торта був проведений у 2011 році. Ініціатором цього солодкого і демократичного свята став "Міланський Клуб" Королівства Любові . Ідея святкувати Міжнародний День Торта прийшла в голову людям творчих професій. Художники, музиканти, кулінари і дизайнери вирішили, що святкування Міжнародного Дня Торта має символізувати мир і дружбу. Також організаторам та засновникам свята хотілося, щоб він об’єднував людей всіх національностей і релігій. Ви знаєте, що слово “торт” походить від італійського слова “torta”? І перекладається воно як - хитромудрий. Адже і правда, на тортах завжди є якісь прикраси з крему, безліч коржів, начинки і т.д. Хитромудрості цьому красивому десерту точно не позичати. 
Щороку Міжнародний день торта присвячений різним темам, наприклад, космічній, любовній, казковій.
Важко сказати, хто, де і коли вперше здогадався до такого кулінарного шедевра як торт. На сьогоднішній день існує кілька версій. Історія цього десерту налічує приблизно 2000 років. Однак точну дату виготовлення першого торта назвати неможливо, оскільки не вирішено головне спірне питання, які продукти мають входити до складу справжнього торта. Рецепти перших тортів включали борошно, мед, горіхи, яйця, молоко. Оскільки одним із головних інгредієнтів торта вважалося борошно, то пальму першості можна віддати Греції. Саме тут у неолітичних селах під час розкопок були знайдені торти, що були спечені з пом'ятих зерен. За іншою версією прийнято вважати, що пра-пра-пра-дідусь першого торта був виготовлений в Італії. Недарма відоме прислів'я "про смаки не сперечаються" в італійському виконанні звучить як "про торти не сперечаються". А саме слово "торт" в перекладі з італійської означає "скрученість, звивистість".
 Ще одна частина істориків припускає, що своєю появою торт зобов'язаний такому знавцю солодощів як Схід. Стародавні кулінари східних країн виготовляли смачні десерти з суміші меду, молока і горіхів, які за формою нагадують сучасні тортики. А певну подобу торта було виявлено в гробниці фараона Пепіонха, що мешкав у Єгипті в 2200 році до н.е. Але яким би не було походження торта, його подальше вдосконалення і вишуканий смак зобов'язаний майстрам-кондитерам із Франції. Саме тут, в країні кохання, романтики і десертів, одного разу з'явившись, торт підкорив увесь світ. Французькі кулінари і кондитери протягом століть були законодавцями моди по сервіровці й прикрасі цієї популярної і всіма улюбленої смакоти. Франція стала батьківщиною таких загальновідомих кондитерських назв як безе, Наполеон, бісквіт, мус, крем, меренга, желе та інших. Найвищий торт, що складається зі 100 ярусів і заввишки 30 метрів, був випечений у США, в штаті Мічиган. Найважчий торт вагою понад 50 тонн - також родом зі США, штат Алабама. Найдовший торт у 246 метрів був виготовлений, а потім розрізаний на 15000 шматочків і подарований дітям іменинникам у Перу.
Кулінарний символ України -" Київський торт". Кажуть, що торт з’явився на київській кондитерській фабриці імені Карла Маркса через... помилку кондитерів. Нібито вони підготували для бісквіта партію яєчного білка, але забули вчасно покласти продукт у холодильник. Начальник бісквітного цеху Костянтин Петренко - щоб добро не пропадало вирішив спорудити торт із того, «що вийшло». Вийшло здорово. Та так, що на довгі роки "Київський" став своєрідною "солодкою валютою". На самій фабриці цю історію вважають плітками. Там стверджують, що кондитери цілеспрямовано працювали над винаходом незвичайного рецепта - це вдалося в 1956 році,  запатентували винахід в 1973 році. Торт «Київський» став одним з перших кулінарних брендів СРСР. Без будь-якої реклами інформація про нього поширювалася у містах, куди приїздили кияни зі своїм фірмовим гостинцем. Приїхати з Києва без цього торта вважалося просто непристойним.  «Солодку візитку»  і досі хочуть скуштувати всі - і старі, й молоді, і кияни, і приїжджі. Особливо ті, в кого «Київський» асоціюється з  квітучими каштанами і домашнім святом.
Вітаємо усіх шанувальників солодкого з Міжнародним Днем Торта !

                                  

                                                                                                                                                               

Немає коментарів:

Дописати коментар