неділя, 7 серпня 2022 р.

Всесвітній день кішок

Щорічно 8 серпня відзначається Всесвітній день кішок (World Cat Day) з ініціативи Міжнародного фонду із захисту тварин Animal Welfare. Свято було створено у 2002 році. День кішок - це добре свято, присвячене найпопулярнішій у світі домашній тварині. Кішки роблять наше життя цікавішим та щасливішим. Навіть їхні витівки не дратують власників, а радують їх. Варто відзначити, що День кішок у різних країнах відзначають у різні дати. Наприклад, в Японії - 22 лютого, у США - 29 жовтня, а в Польщі - 17 лютого.
Сьогодні домашні кішки живуть скрізь, крім Антарктиди. Вченим довелося вивчити ДНК з останків понад 200 кішок, які були знайдені в могилах вікінгів, похованнях кам'яного віку й у єгипетських гробницях. Кішки завжди вважалися містичними тваринами. А в Стародавньому Єгипті їх шанували нарівні з богами. Богиня родючості, радості і жіночої краси Баст зображувалася у вигляді кішки.
Цікаві факти про кішок
Природним забарвленням кішок вважається таббі (сірий з чорними смужками). Така шерсть була у диких предків кішок.
Кішки мають дуже гострий зір, але погано розрізняють кольори. Зокрема, вони не розрізняють червоні і помаранчеві відтінки.  Кішки здатні до дресирування, але тільки якщо самі цього захочуть.
70% свого життя тварини проводять уві сні. Подушечки лап допомагають тварині безшумно пересуватися, а також оцінювати температуру поверхні.
Дорослі тварини майже не спілкуються нявканням між собою. Вони нявкають тільки для звернення до господаря.
Факти і легенди про домашніх улюбленців
Популярна традиція, що збереглася до наших днів - перед новосіллям впускати в будинок кішку: вважається, що там, де вона вляжеться, потрібно ставити ліжко.
Домашній кіт, який з народження виріс на подушках, не втрачає своїх первісних інстинктів і показує господарям дикий бік свого непростого характеру.
Прихильники фелінотерапії визначили, що кішки різних порід та кольорів лікують різні захворювання. Наприклад, якщо людина має проблеми з печінкою, нирками, хворіє на гастрит або коліт, краще завести короткошерстого або лисого улюбленця.
До чого сниться кішка: прикмети та повір'я
Впустити кішку в нове житло - вважається, що вона прожене злих духів і налагодить контакт з будинковим.
Чорна кішка в будинку відводить біду. Якщо перейшла дорогу - попереджає про небезпеку, а не свідчить про неї.
Прихистити рудого кота - до щастя і достатку. 
Кішка збирає на себе всю негативну енергію господаря, немов магніт.
Якщо норовлива кішка почала лащитися до господаря - до подарунка або хороших новин.
Кішка згортається в клубок і ховає ніс - до похолодання.

 
                                                                            

Немає коментарів:

Дописати коментар