вівторок, 12 грудня 2017 р.

"Знай свої права, дитино!"

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
Загальна декларація прав людини - важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом - і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави. Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою "Конвенція про права дитини". Конвенція - це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
З метою виховання у молоді правової свідомості та попередження правопорушень 12 грудня в бібліотеці пройшла правова гра "Подорож країнами Закону, Права і Моралі", на якій були присутні учні 5-Б класу ліцею КПІ. Була представлена тематична полиця "Путівник у світ права".
Діти розділилися на 2 команди. Бібліотекар ознайомила дітей з правилами гри, розповіла про основний закон нашої Держави - Конституцію, про права і обов'язки юних громадян, ознайомила учнів з причинами скоєння злочинів серед підлітків та про відповідальність за протиправні дії, а також пояснила дітям, що основою людської сутності є мораль.


Немає коментарів:

Дописати коментар