четвер, 12 жовтня 2017 р.

Козацька слава не вмре,не загине

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас цей день є Днем українського козацтва.У незалежній Україні це свято офіційно існує з 1999 року, але неофіційно святкується вже декілька століть.
Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків.
Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.
Цікаво,що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці, з її іконою. Окрім того, споконвіку на це свято в Україні відбувалася Велика рада, яка обирала гетьмана та визначала, як козацтву жити далі.
Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху. Й донині нащадки козаків розвивають найкращі традиції наших предків, що є для нас зразком доблесті і відданості Україні.
Напередодні свята в бібліотеці пройшов цикл заходів. З учнями 4-Б класу 149 школи бібліотекар провела гру-змагання "Козацькі розваги". Діти грали в ігри, розгадували ребуси,виконували словниково-логічні завдання, приймали участь в конкурсах.
Також для користувачів бібліотеки була представлена книжкова виставка "Ми з України - козацького роду".
Для учнів 5-Б класу 166 школи  бібліотекар провела народознавчу годину "Козацька слава не вмре, не загине".
 
 
 
 
  
Література з книжкової виставки:
1.Кащенко,А.Ф. Оповідання про славне Військо Запорізьке низове: Коротка історія Війська Запорізького з мал.,карт. й план.: Оповідання.- Київ: Веселка, 1992.- 271 с.: іл.,портр.
2.Косенко,Л.О. Козаки. Лицарський орден України: факти,міфи, коментарі/ Л.О.Косенко.- Бібліогр.: с.566.- 570 с.: іл.
3.Крип'якевич,І.П. Пригоди малих козаків: історико-пригодницькі повісті та оповідання/ Крип'якевич, Іван Петрович; передм.Р.Крип'якевича; худож.О.Штанко.- Київ: Веселка, 2004.- 255 с.: іл.- (Козаченьки).
4.Лепко,В.І. Українське козацтво (текст)/ В.І.Лепко: фото В.В.Меркулова.- Харків: Торсінг плюс, 2008.- 95 с.: іл., фотоіл.- (Моя Україна).
5. Нечуй-Левицький,І.С. Запорожці: Казка/ Худож. О.Кошель.- Київ: Веселка, 1994.- 71 с.: іл.
6.Плачинда,С.П. Козак - душа правдивая...: повісті,есе, фрески з історії України/ С.П.Плачинда.- Київ: Велес, 2006.- 206 с.: іл.
7. Січ-мати: повісті та оповідання про Запорозьку Січ/ уряд., авт.передм., словничка та прим. В.Шевчук; худож. С.Железняк.- Київ: Школа, 2003.- 431 с.: іл.- (Шкільна хрестоматія).
8. Слабошпицький,М.Ф. З голосу нашої Кліо: Події і люди української історії/ Худож.О.Мікловда.-Київ:Довіра, 1993.-255 с.: іл.
9.Уривалкін,О.М. Гетьмани України та кошові Запорозької Січі ( текст)/ О.М.Уривалкін,М.О.Уривалкін.- Київ: Дакор: КНТ, 2008.- 395 с.: іл.,портр.
10. Черненко,Г.Т. Стрілецька зброя /Г.Т.Черненко; пер. з рос.- Харків: Якубенко, І.В., 2005.- 95 с.: іл.- (Пізнаймо світ. Шкільний путівник).
11.Шудря,М. Лицарі булави: розповіді про українських гетьманів/ М.Шудря; худож.С.Г.Якутович.- Київ: Велес, 2008.- 244 с.: портр.-( Культурна спадщина України).

Немає коментарів:

Дописати коментар