четвер, 25 травня 2017 р.

У витоків нашої писемності

Щорічно 24 травня в усіх слов'янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов'янської писемності.
Брати були православними ченцями, слов'янську абетку створили у грецькому монастирі, суттєво змінивши ії, щоб передати слов'янську звукову систему.Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця.
Кирило та  Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу, вони підняли освіту і спільну культуру слов'янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов'янської писемності, фундамент усіх слов'янських літератур.
На згадку про Кирила та Мефодія в бібліотеці пройшла культурологічна мандрівка "Творці слов'янської писемності".На захід були запрошені учні 5-А класу 166 школи.
Діти із зацікавленністю слухали розповідь бібліотекаря про святих Кирила та Мефодія, про створення абетки, про виникнення церковнослов'янської писемності та приймали активну участь в діалозі з бібліотекарем.Немає коментарів:

Дописати коментар