вівторок, 22 березня 2016 р.

21 березня - Міжнародний день поезії

       21 березня відзначається Всесвітній день поезії.
Цей день весняного рівнодення був обраний як символ оновлення природи і творчого характеру людського духу.
Всесвітній день поезії був заснований на 30-й сесії генеральної асамблеї ЮНЕСКО, що відбулася у Парижі в 1999 році. Згідно з рішенням ЮНЕСКО, основною метою святкування є заохочення мовного розмаїття та підтримка мов, які зникають, за допомогою поезії.
Крім того, цей день покликаний сприяти розвитку поезії, поверненню до усної традиції поетичних читань, викладанню поезії, відновленню діалогу між поезією та іншими видами мистецтва, такими як театр, музика, танці, живопис, а також заохоченню видавничої справи та створенню у засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
Вважається, що перший поетичний твір був написаний у 23 столітті до нашої ери. Це вірші-гімни аккадської принцесси і верховної жриці, відомої як Енхедуанна. Гімни Енхедуанни вважалися священними.
Віршована форма аж до епохи Відроджкння шанувалася в Європі як одна з основних умов краси і була практично єдиним інструментом перетворення слова на мистецтво.
Перший Всесвітній день поезії пройшов у 2000 році в Парижі, де розташована штаб-квартира ЮНЕСКО.У цей день в різних країнах світу влаштовуються фестивалі,вікторини та конкурси відомих поетів та поетів-початківців.
Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени,громадські організації та ассоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами - в діалозі, який є гарантом миру.З нагоди Всесвітнього дня поезії в бібліотеці ім. Донченка була представлена книжкова виставка "Пробуджується поезія в мені". На ній шанувальники поетичного слова знайдуть збірки відомих українських поетів, познайомляться з творчим доробком молодих авторів, а також побачать поетичні шедеври Шекспіра, Байрона,Гейне, Гете в перекладі українських та російських поетів.

Для учнів 7-х класів 166 школи  було проведено огляд літератури з книжкової  виставки.


Література з книжкової виставки:
1. Байрон, Д.Г. Мазепа: пер.з англ. / Д.Г.Байрон; передм. Н.Ю.Жлуктенко.- Харків: Фоліо, 2005.- 477 с.: портр.
2. Козак, В.С. Барвінок на три голоси ( Текст ) : хронікально-док. поезофольк / Козак, Валентина Спиридонівна.- Київ: Преса України, 2013.- 127 с.: фотоілюстр.
3. Могильний, А. Нічні мелодії ( Текст ) / Могильний, Аттила; упоряд. В.Даниленко.- Київ: Преса України, 2013.- 127 с.
4. Олійник, Б.І. Сива ластівка: поезії про матір / Іл.Ю.Чеканюка.- Київ : Веселка, 1984.- 102 с. : Іл.
5. Поезія. Ліна Костенкуо, Олександр Олесь, Василь Симоненко, Василь Стус ( текст ) / уклад. А.Я.Бельдій.- Київ: Наукова думка, 2008.- 271 с. : портр.
6. Поклад, Н. Поезії ( Текст ) : лірика / Поклад, Наталка.- Київ : Преса України, 2013.- 143 с.
7. Тичина, П.Г. Вибране [Текст ] / Тичина, Павло Григорович, Рильський, Максим Тадейович; передм.та комент. Л.В.Ушкалова; худож.- оформ. О.М.Артеменко.- Харків : Фоліо, 2011.- 538 с. 
8. Українська інтимна лірика ( текст ) : так народилась пісня в серці / уклад. О.Росінська ; іл.О.Альбрехт.- Донецьк : БАО, 2007.- 415 с. : іл.
9.Фет, А.А. Воздушный город: Стихотворения 1840 -1892 гг. / Ред.-сост. И.А.Курамжина.- Москва : Центр - 100, 1996.- 352 с. : портр.
10 Чудное мгновенье : Любовная лирика русских поэтов. Кн.2 / Сост. Л.Озерова.- Москва: Худож.лит., 1988.- 431 с. 
11. Шекспир, У. Сонеты.- Санкт-Петербург : Терция, Кристалл, 1999.- 448 с.

Інтернет ресурси: https://www.google.com.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар