четвер, 29 травня 2025 р.

Зустріч з письменником-краєзнавцем

 

29 травня в бібліотеці імені О. Донченка відбулася зустріч учнів 8-А класу ліцею КПІ з письменником-краєзнавцем Олександром Михайликом. Учні вирушили в уявну мандрівку зниклими місцями Києва. Вони дізналися про старовинні райони, які зникли з мапи, або сильно змінилися з часом.

Захід спрямований на поглиблення знань дітей про історичне минуле різних районів Києва, що надихає їх уважніше придивлятися до свого рідного міста.

Кожна дитина має право


29 травня з учнями  3-В класу 149 гімназії бібліотекар бібліотеки імені О. Донченка провела правову вікторину
 
"Кожна дитина має право".  З метою безпеки захід проводився в приміщенні гімназії. 
Метою заходу є привернути увагу до потреб і прав дитини, акцентувати увагу на проблемах дитинства, формувати патріотичні почуття.

четвер, 22 травня 2025 р.

Апостоли рідної мови

 


 24 травня  у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія, адже саме вони дали слов’янам писемність, використовуючи простий  і зрозумілий алфавіт. У нашій країні також відзначають День слов'янської писемності та культури. Вважають, що упорядкувавши слов’янський алфавіт, Кирило та Мефодій переклали на церковнослов'янську мову Євангеліє та богослужбові книги. Сьогодні особливо важливо берегти свою мову та культуру, аби вона не зникла та не розчинилась серед інших мов. 
  До цього свята в бібліотеці імені О. Донченка пройшов урок історії "Апостоли рідної мови" з учнями 7-В класу  ліцею КПІ.
Захід спрямований  на ознайомлення дітей із слов'янськими просвітителями Кирилом та Мефодієм, на те, як взагалі виникла мова, та, як виникла наша українська мова, бо вона є однією із слов'янських мов.

середа, 21 травня 2025 р.

Ми різні - ми разом

 

21 травня в Україні відзначаємо державне українське свято - День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття, з метою захісту прав національних меншин, корінних народів, розвиток і збереження їхньої мови, культурної і етнічної самобутності.                            До цього свята в бібліотеці імені О. Донченка пройшла пізнавальна година "Ми різні - ми разом" з учнями 8-А класу ліцею КПІ.                                                                                       Захід спрямований на поглиблення знань дітей про культуру нацменшин, яка є невід'ємною складовою української культури, історичний внесок  в мистецтво, музику, поезію, будівництво, архітектуру, кухню, розвиток ідентичності і збагачення загальноукраїнської культури.

вівторок, 20 травня 2025 р.

Музеї і храми Києва

 

День міста Київ щорічно відзначають в останню неділю травня. Київ - одне з найкрасивіших і найдавніших міст світу. В цей день гості столиці  прагнуть побачити найвідоміші пам’ятні місця - Києво-Печерську лавру, Софійський собор, Андріївську та Десятинну церкви, Володимирську гірку, Андріївський узвіз, пам’ятник Батьківщині-матері, Золоті Ворота, Маріїнський палац та ще безліч знакових пам’яток.

20 травня в бібліотеці імені О. Донченка з учнями 7-В класу ліцею КПІ пройшов краєзнавчий екскурс "Музеї і храми Києва". Разом з бібліотекарем діти мандрували по музеях і храмах Києва.                                                                                                                                Захід спрямований на поглиблення знань учнів про головне місто Київ, виховання громадського почуття, прищеплення дбайливого ставлення до пам'яток минулого.



понеділок, 19 травня 2025 р.

Вишивана моя Україна

 

15 травня  Україна відзначала два свята: День родини і День вишиванки.    17 травня в бібліотеці імені  О. Донченка проходив майстер-клас. Діти робили аплікацію "Моя сім'я" (до Дня родини) і малюнок "Вишивана моя Україна" (до Дня вишиванки).

Захід спрямований на розширення уявлення  дітей про українську вишивку і народний костюм, розвиток художнього смаку, прищеплення інтересу до національної культури, любові і шани до родини.



четвер, 15 травня 2025 р.

Вишиванка- спадок нації

 

Щороку у третій четвер травня українці вдягають вишиванки, щоб долучитися до святкування Всесвітнього дня вишиванки - події, яка з простої студентської ініціативи перетворилася на міжнародне свято єдності, культури та самоідентичності. У 2025 році День вишиванки випадає на 15 травня.За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. У цей день також влаштовують марші вишиванок по всій Україні.      До цього свята в бібліотеці імені О. Донченка пройшла година інформації  "Вишиванка - спадок нації"  з учнями 8-А класу ліцею КПІ.

 Захід спрямований на ознайомлення дітей з традиціями української вишивки, виховання любові до України, поглиблення знань про історію та культурне значення вишиванки.


Родина - маленька держава

 

 15 травня, в Україні та світі відзначається Міжнародний день сім’ї, започаткований ООН для вшанування та підтримки родинних цінностей, а також для пропагування здорових та гармонійних стосунків між батьками та дітьми, чоловіком та дружиною й іншими членами родини.
До цього свята в бібліотеці імені О.Донченка пройшла бесіда - діалог "Родина - маленька держава" з учнями  3-В класу 149 школи.
Метою цього заходу є -навчити дітей цінувати сім'ю, родину, сформувати у дітей уявлення про сімейні цінності, родинні зв'язки.

середа, 14 травня 2025 р.

Зустріч з Олександром Михайликом

14 травня в бібліотеці імені О. Донченка відбулася зустріч учнів 7-Б класу ліцею КПІ з письменником-краєзнавцем Олександром Михайликом. Зустріч була присвячена млинам України.  Пан Олександр розповів про історію виникнення млинів, про те, чим відрізняються вітряки від млинів, як вони використовувались в давні часи і як використовуються  в сьогоденні.
Він показав копію карти, на якій помічені всі млини Київщини, а також ті, що були розташовані на річці Либідь. 
 Розповідь супроводжувалась світлинами та листівками.
Захід спрямований на поглиблення знань дітей про історичні скарби Київщини і всієї України.