четвер, 12 серпня 2021 р.

Чарівниця юних душ

Галина Малик відома як поетеса, прозаїк, драматург, перекладач, редактор, громадський діяч. Але найбільше - як дитяча письменниця, авторка численних віршів і казкових повістей. Вона створила свій казковий світ, який не сплутаєш ні з чиїм іншим.
Народилася Галина Миколаївна 12 серпня 1951 року у м. Бердянськ Запорізької області. Дитинство і юність майбутньої письменниці були радісними і спокійними. Вона добре вчилася в школі, мала веселий характер, почуття гумору і... не збиралася стати письменницею. Закінчивши школу, Галина Миколаївна вступила на філологічний факультет Ужгородського університету, працювала в міській друкарні, потім - у Закарпатській обласній науковій бібліотеці. У 1991 році обіймає посаду головного редактора видавництва "Закарпаття". А з 1998 року вона - видавець та редактор журналу для дітей "Віночок".
Її вірші для дітей легкі, з простими, інколи зовсім неочікуваними, сюжетами. Це також вірші-загадки, вірші-підказки, а також такі, в яких діти часто-густо можуть впізнати себе і свої справи. "Для того, щоб писати для дітей, треба просто бути щасливою людиною..."
Свій письменницький талант вона назвала "відкритим віконцем у дитинство". "Мій головний орієнтир-мірило - це моє дитинство, я стрибаю туди, там мені все зрозуміло, все ясно, все яскраво".
Галина Малик написала багато повістей для дітей. З персонажами цих повістей весь час трапляються якісь пригоди, відбуваються небезпечні та радісні події. А ще, коли читаємо повісті та п'єси письменниці, здається, що їхня авторка перебуває серед своїх героїв - разом із ними переживає все описане в книжках.
Головне завдання дитячого письменника, вважає Г.Малик, - це неймовірно висока відповідальність. І вона відчуває ту відповідальність, яка лежить на ній як на письменниці, адже на її казках виросло покоління  незалежної України.
Галина Миколаївна - член Національної спілки письменників України з 1991 року. Більшість своїх творів письменниця присвятила дітям. Найвідоміші її твори - "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії", "Подорож Алі до країни Сяк-Таків", "Пригоди в зачарованому місті", "Злочинці з паралельного світу", "Сміятись заборонено" та ін., серія невеликих поетичних збірок для дітей. Галина Малик видала 52 книжки - поезію, прозу, переклади. Вона є Лауреатом премії журналу "Перець" за кращі вірші для дітей 1987 року, Лауреатом премії ім. О.Копиленка (1988), отримала першу премію Міжнародної книжкової ярмарки у Києві "Книжковий сад" у номінації "Світ дитини" за книжку "Злочинці з паралельного світу"(2002), Лауреат літературної премії ім. Лесі Українки (2003) та ін.
Творчість Галини Малик виступає для її найменших читачів своєрідним містком від рідної усної народної творчості до майбутнього знайомства із сучасною "дорослою" прозою.
Колектив бібліотеки для дітей ім. О.Донченка поздоровляє улюблену письменницю з ювілеєм і бажає міцного здоров'я, радості, любові, родинної злагоди, вдячних читачів і цікавих книжок!


                                                                                                      

Джерело : інтернет-ресурси

Немає коментарів:

Дописати коментар