Цікаві факти періоду гетьманування
Івана Скоропадського 1708 - 1722 рр.
6 листопада 1708 року - обрання гетьманом Лівобережної України.
Перший гетьман, з яким не підпісали договірних статей.
У відповідь на прохання Скоропадського підтвердити традиційні права та вольності Петро І надіслав іменний указ про створення Першої Малоросійської колегії.
У важких умовах свого часу Скоропадський робив усе, що міг, щоб боронити права укрaїнської держави та інтереси її населення.
Скоропадський коректно ставився до свого попередника Мазепи.
Протестував проти російських утисків, загарбань і здирств, був проти утворення Малоросії.Іван Скоропадський уклав з Московією Решетилівські статті 1709 р.: контроль Москви за збиранням податків, збільшення кількості московських гарнізонів; при гетьмані вводилась посада міністра-резидента; столиця - м. Глухів; Петро І самостійно призначає генеральну і полкову старшину.
Звернення гетьмана в 1722 р. до Петра І з проханням полегшити обмеження для Гетьманщини.
Благодійництво гетьмана Івана Скоропадського
Гетьман Скоропадський започаткував спорудження Гамалієвського монастиря.
У Стародубі на кошти Івана Ілліча була зведена церква Предтечі.
Турбувався гетьман і про розвиток Чернігівського Єлецького монастиря.
Після великої пожежі 1718 року дуже постраджала Києво-Печерська лавра. Іван Скоропадський опікується створенням нових розписів Успенського собору.
У чернігівській друкарні, яка знаходилась в Троїцько-Іллінському монастирі, на початку XVIII ст. були видані книги Іоанна Максимовича. Унікальні книги мали родовий герб Скоропадського і робилися на його замовлення.
Джерело: інтернет - ресурси
Немає коментарів:
Дописати коментар