"Мова - це наша національна ознака, в мові - наша культура, сутність нашої свідомості"(Іван Огієнко).
День української писемності та
мови - свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створене й залишене нам нашими попередниками - мові.Мова є душею нації, її генетичним кодом. Доля народу тісно пов'язана з долею мови. В свою чергу, мова нороду є тим стержнем, на якому формується його культурна самобутність.
Українська мова почалася з писемності, витоки якої йдуть з далекого минулого. Найвизначнішою пам'яткою Київської Русі є праця Преподобного Нестора-Літописця "Повість временних літ",складена в Києві на початку ХІІ століття, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій з кінця ХІ століття до 1113 року. Цей давньоруський літопис є дорогоцінною реліквією історії, науки, літератури та культури. Він ще й сьогодні вражає глибиною мудрості, далекоглядності,є актуальним і суспільно значимим.
Щоб відзначити це свято до бібліотеки завітали учні 5 класу ліцею КПІ.
В бібліотеці була представлена книжкова виставка "Велична і проста ця мова". Бібліотекар розповіла дітям про історію виникнення свята,про витоки української мови, її красу та неповторність, зачитала вірші про мову. Діти зробили плакати, присвячені українській мові, декламували вірші та зачитували вислови відомих людей про мову.
Література з книжкової виставки:
В бібліотеці була представлена книжкова виставка "Велична і проста ця мова". Бібліотекар розповіла дітям про історію виникнення свята,про витоки української мови, її красу та неповторність, зачитала вірші про мову. Діти зробили плакати, присвячені українській мові, декламували вірші та зачитували вислови відомих людей про мову.
1.Бортняк,А.А. Ну що б, здавалося слова...: Бесіди про культуру укр.мови.- Київ: Укр.письменник, 1994.- 75 с.
2.Грушевський,М.С. Про українську мову і українську школу.- Київ: Веселка, 1991.- 46 с.(Укр.відродження).
3.Гуць,М.В. Українська мова у професійному спілкуванні: навчальний посібник /М.В.Гуць, І.Г.Олійник, І.П.Ющук.- Київ: Міжнародна агенція "BeeZone", 2004.- 328 с.
4.Данильцьова,У.Д. Українська мова на кожен день: довідник/ У.Д.Данильцьова.- Київ: А.С.К., 2004.- 222 с.
5.Іванишин,В.,Радевич-Винницький,Я. Мова і нація: Тези про місце і роль мови в національному відродженні України.- Дрогобич: Відродження, 1994.- 218 с.
6.Коваль,А.П. Слово про слово /Худож.О.Лафакі.- Київ: Рад.школа, 1986.- 384 с.: іл.
7.Матвієнко,А.М. Рідне слово.- Київ: Просвіта, 1994.- 159 с.
8.Мова - це теж Батьківщина (текст)/ упоряд.Н.Николин.- Львів: Свічадо, 2008.- 78 с.
9.Мово рідна, слово рідне!...: Вірші, поеми, статті / Іл.К.Білокур.- Київ: Веселка, 1989.- 286 с., 4 л.іл.
10.Найдорожчий скарб: Слово про рідну мову: Поезії; Вислови.-Київ: Рад.письменник,1990.- 390 с.
11.Огієнко,І. Історія української літературної мови /Упоряд., передм. і комент. М.С.Тимошика.- Київ: Наша культура і наука, 2004.- 434 с.: портр.
12.Олійник,О.Б. Мова моя калинова: Навч. посібник для учнів старших класів, абітуріентів, слухачів підготовчих відділень.- Київ, 1994.- 293 с.
13.Олійник,О.Б. Мова рідної землі.- Київ: Б.в., 1999.- 70 с.- (Книга в подарунок).
14.Олійник,О. Світ українського слова.- Київ: Хрещатик, 1994.- 415 с.
15.Цікавий шлях до рідної мови: Крилаті вирази, кросворди, чайнворди.- Донецьк: БАО, 1998.- 78 с.: іл.- (Ключик).
16.Я пізнаю світ. Українська мова: дитяча енциклопедія / авт.- упоряд. А.М.Матвієнко; худож.Г.Філатов.- Київ: Школа, 2004.- 383 с.: іл.
та інші книжки.
Немає коментарів:
Дописати коментар